Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Wyspa, niczym Gran Canaria

Dnia 05.06 klasa 2C pod opieką pani profesor Alicji Matuszkiewicz i pani profesor Joanny Bednarskiej wybrała się na wycieczkę rowerową Kołobrzeg-Bornholm. Pierwszego dnia po dotarciu do Kołobrzegu odwiedziliśmy pobliską plażę, na której mogliśmy podziwiać zapierający dech w piersiach zachód słońca. Tuż o świcie następnego dnia czekała nas rejs promem. Po niezwykle męczącym rejsie dopłynelismy na wyspę. Pozostawilismy bagaże w miejscu zakwaterowania, wypożyczylismy rowery i wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę wzdłóż morza.

Następnego dnia pojechaliśmy do miasta Gudhjem. Odwiedziliśmy tam najlepszą smażalnię ryb! Mimo, że część grupy miała aspiracje tego samego dnia jechać dodatkowe 17km do miejscowości Alinge, ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Po powrocie tradycyjnie całą klasą zagraliśmy w grę "mafia".

Alinge zwiedziliśmy trzeciego dnia, wtedy właśnie zobaczyliśmy ruiny zamku, piękne klify, jeziora i łąki morszczynowe! Wyczerpani postanowiliśmy ostatni dzień spędzić na plaży. W pełni naładowani energią poźnym wieczorem wróciliśmy do Polski. Zjedliśmy wspólną kolację w Kołobrzegu i rankiem wsiedliśmy w pociąg powrotny.

zdjęcia