Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

WIELKI MARATON CZYTELNICZY „NA LITERACKIM SZLAKU”

 

Wielka Gala odbyła się 13.06.2018r.

1085 uczniów - laureatów, finalistów i wyróżnionych - otrzymało 2500 książek podczas podsumowania kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego w Europejskim Centrum Solidarności.

Wielki Maraton Czytelniczy to ogólnopolski konkursu dla dzieci i młodzieży na który składają się cztery kategorie wiekowe. Wielki Maraton Czytelniczy został zainicjowany we wrześniu 2009 r. przez nauczycielki języka polskiego z gdańskich szkół: Agatę Markiewicz-Babło (dyrektor SP nr 82 w Gdańsku), Małgorzatę Niechwiedowicz (SP nr 27 w Gdańsku), Ewę Niechwiedowicz (I ZS STO w Gdańsku) oraz bibliotekarza Zbigniewa Walczaka (kierownik Filii Gdańskiej WiMBP w Gdańsku) pod hasłem „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" i był adresowany do uczniów klas IV-VI SP. Od 2011 r. mogli oni kontynuować udział w WMC dla gimnazjalistów „W lustrze książki". W 2012 do Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod hasłem „Spotkacie nowych przyjaciół" zaproszono klasy II-III szkoły podstawowej, a w 2015 roku do Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod hasłem „Na literackim szlaku" dołączyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Do III edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się 47 placówek z województwa pomorskiego. W Maratonie uczestniczyło 627 uczniów pod opieką 56 nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych. Przyznano 35 tytułów laureata, 28 tytułów finalisty i 20 wyróżnień.

W naszej szkole do WMC przystąpiło w październiku 2017 r. 38 osób, do końca wytrwali tylko najdzielniejsi czytelnicy, wszystkie testy z przeczytanej lektury zaliczyło  9 osób, z czego aż 7 znalazło się wśród laureatów i finalistów.

LAUREACI I FINALIŚCI Z II LO w Gdańsku:

Pierścionek Weronika – 104p.

Lentka Dawid – 100p.

Sobolewska Zofia – 100p.

Kalbarczyk Mateusz – 92p.

Jaworska Karolina – 91p.

Bilińska Julia – 90p.

Filipkowska Sara – 90p.

Wszystkim odważnym czytającym, a szczególnie naszym laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy. A tych, którzy lubią czytać  zapraszamy po wakacjach do następnego Wielkiego Maratonu.

Opiekunki: Zofia Kulczykowska, Marzena Brodowicz, Iwona Kosowska