Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Zakończenie roku szklanego klas III

W piątek, 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 12.30 rozpoczęło się ważne dla tegorocznych maturzystów oraz całej społeczności II LO w Gdańsku wydarzenie. Trzecie klasy kończyły szkołę i tym samym zamykali pewien etap w swoim życiu, my zaś staraliśmy się pożegnać ich tak, by ten dzień jak najlepiej zapisał się w ich pamięci.

Pożegnanie maturzystów składało się z dwóch części; oficjalnej i artystycznej. Ta pierwsza rozpoczęła się wspólnie odśpiewanym hymnem państwowym i przemówieniem pani dyrektor Doroty Suchacz, która pogratulowała uczniom ukończenia szkoły oraz życzyła powodzenia na egzaminie dojrzałości. Nie zabrakło nagród ufundowanych przez Radę Rodziców za najlepsze wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i sukcesy w Lidze Matematycznej.

Rada Rodziców ufundowała także nagrodę Patrona Szkoły wręczoną przez przedstawiciela rady - pana Dariusza Grabowskiego Kajetanowi Smolińskiemu.

Kończący szkołę - Kacper Wilczkowski z 3d i Paula Pawska z 3e - podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za wytrwałość w codziennej pracy, zaś przedstawiciele klas wręczyli kwiaty jako wyraz wdzięczności za trud przygotowania ich do kolejnego etapu nauki.

Od młodszych kolegów i koleżanek z klas drugich każdy tegoroczny maturzysta otrzymał przypinkę z napisem: „Spokojnie, to tylko...MATURA”

Później nastąpiło płynne przejście do części artystycznej. Był to czas prezentacji wokalnych i instrumentalnych umiejętności uczniów naszej szkoły. Piosenkę pt. „Drugie Liceum Ogólnokształcące”, do tekstu napisanego przez Antoninę Jagiełło z 2b i Aleksandrę Malkowską z 3f zaśpiewała Ola wraz z zespołem muzycznym.

Upominek od nieco młodszych Talentów Dwójki wykonała Zosia Kuncicka z 2 a” i Oliwia Gojżewska z 1b. Na zakończenie Michał Sakłak z 3e wraz z Olą Malkowską z 3f pożegnali wszystkich piosenką „Ostatni raz z moją klasą”, przy której nie zabrakło łez wzruszenia. Przy piosence „Szczęśliwej drogi już czas” pożegnanie dobiegło końca.

Uroczystość przygotowaną przez p. Grażynę Nuszel i p. Marzenę Brodowicz poprowadziła dwójka konferansjerów: Julia Czaja z 2b i Nikodem Mazella z 1b. Nad naszym sprzętem nagłaśniającym czuwali, jak zwykle, Wojtek Nabożny z 2 c i Iwo Kwieciński z 2d .

Drodzy Absolwenci i Absolwentki, w drodze do dorosłości życzymy Wam przede wszystkim samych mądrych wyborów i dobrych ludzi wokół siebie, niech utkwią Wam w pamięci słowa poety: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy” Powodzenia!

zdjęcia

Piosenka w wykonaniu maturzystów

Piosenka w wykonaniu maturzystów - nr 2