Zlot1 2019

ikona1x

ikona2x

ikona3x 1

Aktualności

Erasmus +

Budżet Obywatelski 2 LO projekt nr 11

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy do głosowania na projekt naszej szkoły w Budżecie Obywatelskim. Przestrzeń w jakiej nasi uczniowie przebywają na co dzień jest niezmiernie ważnym aspektem procesu edukacji. Stąd też wniosek Zielone Tarasy do projektu mający na celu zmianę asfaltowego terenu wokół budynku szkoły w zielony, przyjazny naszym uczniom skwer do wypoczynku i relaksu, a od strony boiska także wyposażony w atrakcyjne urządzenia do ćwiczeń street workout czy siłowni zewnętrznej.

Z góry serdecznie dziękujemy za Państwa wsparcie.

Oto szczegóły projektu i link do głosowania:

Dzielnica: Wrzeszcz Dolny

Projekt nr: 11 Zielone Tarasy

Opis projektu:

Zielone Tarasy – to propozycja zagospodarowania terenu położonego po stronie zachodniej i wschodniej budynku II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Pestalozziego 7/9 jako miejsca rekreacji i wypoczynku dla uczniów i mieszkańców.

Jako wnioskodawcy cenimy sobie miejsca wytchnienia w miejskim gwarze i chcemy, aby do takich miejsc dołączył wskazany przez nas teren.

Po stronie zachodniej proponujemy zamianę asfaltowego placu w skwer z ławkami, trawnikami i niską roślinnością, które pozwolą na wytchnienie pomiędzy piękną, klasyczną zabudową Dolnego Wrzeszcza. Od strony wschodniej natomiast, proponujemy odrestaurowanie terenu zielonego, który już się tam znajduje i wzbogacenie go miejsce do rekreacji poprzez wstawienie sprzętu siłowni zewnętrznej.

Zielone Tarasy to teren ogólnodostępny i spełniający funkcje wypoczynkowe, rekreacyjne i estetyczne.

Link do głosowania: https://gdansk.zetwibo.pl/voting/getToken

Termin głoswania: 9-23 września2019