Zlot1 2019

ikona1x

ikona2x

ikona3x 1

Aktualności

Erasmus +

Studniówka 2019

W piątkową noc z 25 na 26 stycznia uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku, osoby im towarzyszące, nauczyciele oraz zaproszeni goście bawili się w sopockim hotelu Sheraton.

Imprezę tradycyjnie rozpoczął polonez. Uczniowie, podzieleni na dwie grupy, zatańczyli układ poloneza przygotowany przez panią profesor Grażynę Nuszel oraz panią profesor Wiolettę Bejger.

Po zakończeniu występu głos zabrała pani dyrektor Dorota Suchacz. Następnie uczniowie podziękowali swoim wychowawcom oraz całemu gronu pedagogicznemu za trud włożony w przygotowanie do matury i za wsparcie w osiąganiu wyznaczonych celów. Gorące podziękowania zostały złożone również rodzicom.

Przedstawiciele klas trzecich, pod opieka pani profesor Nuszel, zatańczyli układ walca, który zadedykowali zmarłemu tragicznie panu Prezydentowi Miasta Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Jego pamięć uczczono minutą ciszy. W imieniu uczniów Daria Dzidziul i Julia Czaja, uczennice klasy 3B tańczące walca podczas balu, powiedziały:

„Pan Prezydent Paweł Adamowicz często brał udział w balach studniówkowych i bawił się razem z nami. Uważamy, że należy się mu chwila wspomnienia, naszej refleksji. Chcemy w duchu Jego słów być dobrzy. Chcemy dzielić się dobrem. Chcemy być szczodrzy i solidarni. Chcemy, Gdańsk był najcudowniejszym miastem na świecie także dzięki nam...”

Była to bardzo wzruszająca chwila.

Po kolacji rozpoczęła się szampańska zabawa, która trwała aż do godziny 4.00.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszej studniówki, szczególnie Komitetowi Studniówkowemu:

- pani profesor Annie Sadowskiej,

- rodzicom (p. Wojciechowi Napiórkowskiemu, p. Joannie Cessak El- Ali, p. Edycie Kwiecińskiej, p. Dorocie Brzezińskiej, p. E. Kunowskiej. p. Annie Andryszak)

- uczniom (Agacie Wiśniewskiej i Julii Czai).

Ta noc zapadnie nam w pamięci na całe życie. Był to jako nasz pierwszy prawdziwy bal w eleganckim stylu. Przeżyliśmy go w dobrze zgranym i umiejącym się bawić towarzystwie.

Walca zatańczyły pary:

Julia Czaja 3b i Kamil Prusak 3f

Daria Dzidziul 3b i Kamil Ranachowski 3b

Laura Paruzel 3b i Dominik Dziadziuszko 3f

Aleksandra Kaftan 3c i Stanisław Okoński 3a

Gabi Zemlis 3a i Adrian Raulin 3a

Dominika Kozdroń 3d i Mateusz Turzyński 3a

Marysia Babińska 3f i Paweł Kujawski 3f

Oliwia Podwysocka 3c i Dawid Siarczyński 3a

Aleksandra Neyman 3 a bis i Filip Joeck 3 a bis

zdjęcia